Koksvere

Tallinna-Tartu maantee äärde kerkib biometaanitankla

Järva Teataja vahendab, et Thori Tanklad OÜ soovib Imaveres paarisaja meetri kaugusel Tallinna-Tartu maanteest avada biometaani automaattankla.

Thori Tanklate juhataja Ahto Oja sõnas, et kui asjaajamine kulgeb plaanipäraselt, hakkab tankla tööle veel tänavu. Tema selgitusel Imavere automaattanklas teenindushoonet ei ole ja peale biometaani teisi kütuseid samuti mitte. Gaasi on võimalik tankima nii bussidel, suurtel veoautodel kui ka sõiduautodel.

Oja sõnas, et kui paljudest tanklatest on autokütuseks osta gaasi, mis on fossiilne kütus, siis nende tanklas on sada protsenti biometaan, mis on toodetud Viljandimaa lehmade sõnnikust. «Kui räägime autokütusest, siis kasutades kodumaist biometaani, enam rohelisemaks minna ei saagi,» lausus ta. Samas ei tähenda roheline toode Oja selgitusel seda, et selle eest tuleks autojuhtidel rohkem raha välja käia. «Gaasi hind jääb konkurentidega samale tasemele,» märkis ta. Oja ütlust mööda kulub gaasiga sõites saja kilomeetri läbimiseks keskmiselt kolm eurot, mis on kaks või kolm korda odavam kui bensiini või diislikütusega sõites.

Tankla peamiste klientidena näeb Oja Tallinna-Tartu maanteel liiklejaid, kuid lisaboonust on tulemas kindlasti Imaverest, kus on arenenud tööstus ja transporti seetõttu palju. Oja usub, et lähiaastatel hakkab niisuguseid tanklaid Eestisse kerkima rohkelt, näiteks Rootsis on neid tema teada praegu juba sadakond.

Täpsemalt saab lugeda SIIT.

Tekst: Tiit Reinberg
Foto: Elmo Riig